Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

עיצוב המרפסת והגינה

עיצוב מרפסת וגינה

בעיניי, הום סטיילינג זה משהו כולל לכל חלקי הבית, לא משנה אם זה החלק הפנימי או שזה החלק החיצוני שלו.
לכן, גם המרפסת, בין אם היא פצפונת ובין אם היא רחבת ידיים, צריכה לקבל את הטיפול והעיצוב המגיע לה.
פעמים רבות אנו מזניחים את החלק הזה של הבית שלנו ועד שאנחנו מחליטים לעשות מעשה ולדאוג גם לגינה, אנו מבינים שהפסדנו כל כך הרבה שעות כיפיות לבד או עם חברים תוך כדי שתיית שייק או יין… לא חבל?

חשבתי למענכם על כמה טיפים של אלופים, פשוטים לביצוע ובעלות נמוכה, שתוכלו גם אתם ליהנות כבר ממש עוד כמה ימים מהמרפסת הפרטית שלכם.

עציצים

הם יכולים להיות תלויים מהמעקה או מפוזרים ברחבי המרפסת. הם מוסיפים המון חיים וצבע לכל חלל.
תוכלו לשתול בהם צמחי תבלין (מישהו אמר פסטו?), קקטוסים או פרחים. אם יש לכם קצת יותר מקום, תוכלו אפילו לשתול בהם ירקות שלא מצריכים שטח מאוד גדול כמו עגבניות שרי.
ניתן לייצר עציצים כמעט מהכל- צמיגים שנמקם אחד על השני ונצבע, כלים יפים וטיפה פגומים מהבית או עציצי חרס לא מצופים שנוכל לצבוע ולהפוך אותם לאישיים יותר.

שדרוג לעציצים ש"סתם" מונחים במרפסת- קיר עציצים

יש דרכים רבות לייצר קיר התלויים עליו עציצים.

  • תליית משטחי בנייה שנאספו בחינם על הקיר ותלייה של עציצים עליהם בעזרת ווי תליה.
    בנוסף, תוכלו לתלות אותם הפוך (כשהחלק השטוח והמלא יותר בכיוון הקיר), לאטום את החלק התחתון של כל קרש (בעזרת קרש נוסף) ולשתול בתוכו צמחי תבלין או פרחים. תוכלו לשתול ממש באדנית עצמה שנוצרה באמצעות מילוייה באדמה או רק להניח עציצים.
    ניתן לצבוע את המשטחים בצבע אחד או בכמה צבעים, לשייף אותם ולשים לכה או להשאיר אותם במצב הטבעי שלהם. במידה ויש גשם ישיר על המשטחים רצוי לאטום אותם או בעזרת לכה או צבע.
  • תליית עציצים ישירות על הקיר– כמה עציצים שתרצו ובאילו גדלים וצבעים שתחשקו. ניתן לתלות אותם באופן סימטרי או ב"בלאגן". כך או כך, הם יכניסו המון חיים וצבע למרפסת. אפשר גם לעבוד עם צמחיה מלאכותית כמובן.
  • מגירות – אני רואה המון פעמים מגירות זרוקות בצדי הפח, בין אם הן לבד או בתוך רהיט. אז פעם הבאה שתראו מגירה אספו אותה, צבעו אותה בצבע שמן או רססו בספריי ותלו על הקיר. תוכלו להניח בה עציצים או אפילו למקם אותה נמוך ליד אזור הישיבה להנחת כוסות המשקה. אם תרצו, תוכלו לתלות כמה מגירות על הקיר למראה יותר מלא ומעניין.

עיצוב מרפסות

ריהוט

ריהוט גן אינו דבר זול. אם מתאפשר לכם, תוכלו להשקיע בריהוט גן שווה וכיפי.
במידה ולא, ישנם כמה רעיונות ליצירת ומציאת ריהוט:

  • יצירת ריהוט ממשטחי בניה – כן כן, שוב פעם הם… הם כל כך ורסטיליים וזולים שממש פשע לא להשתמש בהם. ישנן הדרכות רבות ברחבי האינטרנט ליצירת ספסלים, כיסאות ושולחנות ממשטחים והן מאוד פשוטות. אגלה לכם סוד- ריהוט הגינה שלי הוא שני ספסלים ושולחן שאבא שלי הכין לי ממשטחים במתנה.
  • ריהוט יד שניה – תוכלו למצוא בצדי הפחים, בלוחות יד שניה או באתרי מסירה או החלפה למיניהם כיסאות ושולחנות סלון שאנשים מוסרים. תוכלו לצבוע אותם בצבע חוץ ולמקם אותם במרפסת. אם זו מרפסת מאוד קטנה תוכלו למצוא כמה כיסאות בר (הם בדרך כלל תופסים פחות מקום) ולמקם אותם אחד ליד השני.
  • ריהוט מחנויות סטוק או איקאה – זול וזמני, שזה לפעמים בדיוק מה שאנחנו מחפשים. ישנם מערכות ריהוט גן בכמה מאות שקלים בודדים שתוכלו לרכוש ולהניח במרפסת. אם תרצו שזה לא יראה "כמו של כולם" תוכלו לרסס בספריי או אפילו לעשות מוזאיקה או למקם חתיכת עץ על החלק העליון של השולחן.

רצפה

תוכלו להניח על הרצפה דשא סינטטי או דק סינטטי המתחבר כמו פאזל, כך תרגישו שאתם נהנים בחצר שלכם, למרות שהיא לא חצר אלא מרפסת קטנטונת בעיר…


עשיתי לכם חשק? קדימה לעבודה!

הוסיפו תגובה

הום דיז - עיצוב הבית והום סטיילינג

מרכז מידע בעולם עיצוב הבית, הלבשת הבית והום סטיילינג. תוכלו למצוא כאן טיפים לעיצוב DIY, לראות דוגמאות ועוד המון תוכן מעניין!

מאמרים אחרונים

מרחבי הרשת